lokalizator gps BearPoint C18

Lokalizator GPS do samochodu – bezpieczeństwo i kontrola

lokalizator gps do samochodu bez abonamentuSamochód to droga sprawa – niezależnie od tego, czy kosztuje 3, 30 czy 300 tysięcy, zwykle jest to spory wydatek który analizujemy i rozważamy zanim podejmiemy zobowiązującą decyzję. Kiedy już go mamy, zaczynamy myśleć o konkretach – paliwo, ubezpieczenie, naprawy czy zabezpieczenie. Co możemy zrobić, aby zabezpieczyć nasz pojazd przed niechcianymi gośćmi?

Pomijając metody oczywiste take jak alarm samochodowy czy blokada skrzyni biegów, z pomocą przychodzi nam technika. Lokalizator GPS do samochodu to  prosty sposób na kolejne zabezpieczenie naszego pojazdu dla każdej osoby fizycznej, która tego potrzebuje. Cena takiego urządzenia to około 200 – 600 zł, w zależności od potrzebnych funkcji czy marki.

Dzięki lokalizatorowi jesteśmy w stanie oglądać nasz pojazd na żywo na ekranie komputera lub telefonu, a także analizować trasy przejechane przez nas, naszą rodzinę lub – w przypadku prowadzenia firmy – pracowników.

Urządzenie namierzające pojazd sprawdzi się nie tylko w przypadku kradzieży lub użytkowania pojazdu przez więcej niż jedną osobę. Będąc w obcym miejscu – w Polsce lub za granicą – czasem zdarza nam się zapomnieć, gdzie zostawiliśmy samochód. Widząc jego położenie na mapie bez problemu namierzymy nasz pojazd i dotrzemy do niego dużo szybciej.

Kolejną zaletą posiadania lokalizatora GPS jest bezpieczeństwo. Jeśli z pojazdu korzystają dzieci lub osoby mniej doświadczone, w razie wypadku wiemy gdzie ich szukać. Po kolizji często znajdujemy się w złym stanie lub nawet szoku i nie potrafimy podać naszej pozycji. W przypadku posiadania lokalizatora jesteśmy w stanie szybko zareagować na każde niebezpieczeństwo.

Zaawansowane opcje takie jak alarm przy przekroczeniu określonej prędkości czy powiadomienie o opuszczeniu wyznaczonej strefy to cechy najlepszych i najchętniej kupowanych urządzeń. Z pozoru niepotrzebne, okazują się przydatne w najmniej oczekiwanych okolicznościach. Przy zakupie lokalizatora, warto zwrócić na nie uwagę.

 Lokalizator BearPoint C18 – jedyny lokalizator GPS z polskim serwerem bez abonamentu

Przy zakupie lokalizatora warto zwrócić uwagę na sposób w jaki zbiera i przekazuje dane. Tanie bezmarkowe urządzenia które możemy kupić już za 150 zł korzystają z serwerów znajdujących się w Chinach, które często ulegają awariom lub znikają kilka tygodni po zakupie. Z kolei urządzenia korzystające z polskiego serwera zwykle wymagają opłacenia drogiego abonamentu. Wyjątkiem jest BearPoint C18 – lokalizator gps do samochodu bez abonamentu z polskim serwerem. Cena urządzenia jest nieco wyższa niż w przypadku tanich urządzeń, ale zyskujemy pewność, że kupujemy lokalizator wysokiej klasy i posiadający certyfikaty bezpieczeństwa. W dodatku BearPoint C18 jako jedyny model dostępny w Polsce umożliwia podłączenie do dwóch źródeł zasilania – prosta instalacja do gniazda OBD pozwala na podłączenie urządzenia w ciągu kilku sekund, a bardziej skomplikowana ale wciąż nie bardzo wymagająca instalacja do obwodu akumulatora umożliwia najlepsze zabezpieczenie pojazdu.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *