pranie tapicerki samochodowej

Pranie tapicerki – czy warto robić to na własną rękę?

pranie tapicerki łódź Z reguły regularne czyszczenie karoserii, ewentualnie odkurzanie to jedyne czynności w kwestii dbania o samochód. Jednak by zachować samochód w idealnym stanie to nie wystarczy. Należy zadbać również o tapicerkę, której również od czasu do czasu należy się porządne czyszczenie. Pranie tapicerki można wykonać samemu, zawsze zaoszczędzi się nieco grosza. Jednak są sytuacje w których jedynie specjaliści mogą pomóc doprowadzić tapicerkę w naszym samochodzie do idealnego stanu.

Choćby samochód był w najwyższym stopniu zadbany, to czas robi swoje. Z biegiem czasu niestety tapicerka traci właściwości, zaczyna zmieniać kolor, fotele ciemnieją, szarzeje podsufitka i na dodatek często wilgotna podłoga zaczyna niestety wydzielać niezbyt przyjemną woń. Szczególnie to wszystko zaczyna być widoczne i odczuwalne w deszczowe, wilgotne dni, gdy wsiądziemy do samochodu w mokrych ubraniach to od razu pokażą się wszystkie plamy. Oprócz tapicerki bez odpowiedniej konserwacji, estetyczny wygląd tracą wszystkie tzw. plastiki np. przy kokpicie. Jeśli chcemy przywrócić wnętrzu naszego auta estetyczny wygląd i przyjemny zapach to z pewnością musimy poświęcić trochę czasu i na pewno trzeba mieć nieco chęci, w innym razie powierzmy to fachowcom.

Pranie tapicerki – czasem bez specjalisty się nie obędzie

Różnego typu plamy ze smarów i olejów czy mleka lub napojów mlecznych są w domowych warunkach nie do ruszenia. Istnieje wiele środków do prania tapicerki, jednak ich nieumiejętne stosowanie może tylko pogorszyć sprawę. W efekcie z małej plamki ze smaru uzyskamy spory obszar roztartego zabrudzenia, domowe metody na nic się tutaj nie zdadzą.pranie tapicerki

Pranie tapicerki Łódź z pewnością nie należy do czynności łatwych. Wnętrze do dużych nie należy, często tapicerka jest silnie poplamiona i zabrudzona. Na siedzeniach dodatkowo może zalegać sierść, a na dywanikach znajdziemy multum piasku i innego typu zabrudzeń. Do tego te wszystkie zakamarki, załamania. Przeróżne kształty tapicerki nie ułatwiają zadania. Jeśli ktoś nie wykonywał tego typu prac, nie ma wprawy w czyszczeniu i nie umie biegle posługiwać się odkurzaczem piorącym (pod warunkiem, że go posiada, inaczej nie ma co zabierać się do roboty) to pranie tapicerki może zająć kilkanaście godzin, a efekt będzie delikatnie mówiąc mizerny.

Jak już wcześniej było napomknięte, możemy pokusić się o samodzielną próbę prania tapicerki, ale czy faktycznie warto? Zaoszczędzimy trochę pieniędzy, ale stracimy dużo wolnego czasu, który można przeznaczyć na coś bardziej pożytecznego, a na koniec spektakularnego efektu nie będzie, mało tego może być nawet katastrofa jak użyjemy nieodpowiednich środków chemicznych. Dodatkowo profesjonaliści oprócz dokładnego prania tapicerki zapewnią dodatkowo tzw. ozonowanie, które pozwala na usunięcie wszelkich nieprzyjemnych zapachów (choćby woń papierosów), a przy okazji zabija grzyby, zarodniki, pleśnie, roztocze, wirusy, wszelkie formy przetrwalnikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *